O nás

Vítejte na našich webových stránkách.

Jsme nadšenci, kteří veškerý svůj volný čas vkládají do svého koníčku - pěstování cibulovin, skalniček a hajních rostlin.


K našim nejoblíbenějším rodům patří - FritillariaIris sekce Reticulata, Oncocyclus, Regelia a ScorpirisCrocus, Colchicum, Narcissus, Tulipa, Adonis...

Na těchto stránkách bychom Vám rádi některé z nich přiblížili a přebytky výpěstků nabídli k prodeji.

Rostliny zde nabízené jsou našimi výpěstky  (nepocházejí ani z přírody, ani od jiných pěstitelů, pokud není výslovně uvedeno jinak). Rostliny rozmnožujeme výsevem a dělením. K jejich pěstování používáme "normální" zeminu (směs zeminy z krtinců,  písek, štěrk). 

Máme dvě zahrady - jednu na vápencovém podloží  Střední Moravy v Hranicích v nadmořské výšce 270 m. Druhou s mírně kyselou reakcí na Vysočině v Pelhřimově s nadmořskou výškou 520 m.

Cibuloviny pěstujeme v pařeništích a vyvýšených záhonech, na semenáče a nejchoulostivější cibuloviny máme nevytápěný skleník. Cibuloviny ze semene rostou do květuschopné velikosti i 10 let a jsou nabízeny v několika málo kusech.

Všechny fotografie  jsme pořídili na našich zahradách a výletech. Žádáme, aby bez našeho souhlasu nebyly dále využívány.